BİRİKİM

Ara...

Birikim Haber

Temel Lise Nedir?

        Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıldan başlayarak eğitimde yeni bir yapının oluşmasına imkân sağladı. Artık dershaneler temel liselere dönüşüyor. Birikim Eğitim Kurumları dershanelerini, 20 yıllık dershane ve okul deneyimini birleştirerek yeni bir anlayışla temel liseye dönüştürüyor.

        Birikim Temel Liseleri:
        20 yıllık okul ve dershane birikimi, üniversiteyi kazandıran okullar…

        Bugüne kadar dershaneler okullara paralel eğitim kurumları olarak özellikle hafta sonunda öğrencileri sınavlara hazırlamak gibi temel bir görevle çalışmalarını yürütmüşlerdir. Fakat öğrencinin hem okul hem de dershaneye birlikte gitmesi, eğitim süreçleri ve öğrenci açısından birçok sakıncaları beraberinde getirmiştir. Öğrenciler ve veliler okul dershane ikiliği arasında sıkışıp kalmakta ve maddi manevi birçok sorun yaşanmaktaydı. Dershanelerin Temel Liselere dönüşmesinin eğitime yeni bir soluk getireceği inancındayız. Temel Liseler merkezi sınavlara hazırlık tecrübesini okul programıyla birlikte yürütecek, öğrencisine lise diploması verecektir. Hepsinden önemlisi merkezlerdeki yerleşkeleriyle kolay ulaşılan yeni eğitim merkezleri olacaktır. Birikim Eğitim Kurumları da Birikim Temel Liseleriyle bu heyecana ortak olacaktır.

        Ulaşımı kolay, merkezi yerlerde eğitim.
        Hafta içi okul, hafta sonu dershaneye son: Birikim Temel Liseleri

        Sınavsız öğrenci kabul eden Temel Liseler, yapısı itibarıyla Anadolu liselerinden ayrılacaktır. Öncelikle daha esnek bir programa sahiptir. Programındaki zorunlu dersler, sınavlarda soru sorulan temel branşlardır. Öğrenciler, ilgili olduğu dersleri seçerek, hedef odaklı homojen sınıflarda eğitim alacaktır. Öğrencinin biricik olduğunu ilke edinen Birikim Temel Liseleri, dershanelerin geleneğinden hareketle öğrencisini üniversiteye giriş sınavlarına hazırlarken, ayrıca okul birikimiyle de üniversite hayatını başarıyla geçirebilecek donanımla mezun edecektir.

        16 – 24 Kişilik seviye sınıflarında eğitim imkanı,
        öğrenci koçluğu ve rehberlik hizmetleri…

        Temel Liseler, fiyatları bakımından özel okullara nispeten çok daha uygun ücretlerle kayıt yapacaklardır. Kayıt ücretleri devletin öğrenciye vereceği teşvikle birlikte düşünüldüğünde (Bu yıl temel lise öğrencileri için 3.000 TL) temel liseler kolaylıkla tercih edilecektir.

        Uygun ödeme fırsatları…
        Temel Liseleri devlet teşvik ediyor, Temel Lise öğrencisine öğrenim desteği veriyor.

        Derslerin, ödevlerin ve sınavlara hazırlık çalışmalarının okul programıyla birlikte yürütüldüğü temel liselerde öğrenciler hafta sonlarında temel lisenin kültürel, sosyal ve sportif etkinlikleri ve kendi bireysel etkinliklerine zaman ayırabileceklerdir.Böylece temel lise öğrencisi, sınav kaygısından uzak kendini gerçekleştirebilme fırsatları bulacaktır.

        Birebir etütlerden, deneme sınavlarından, sınavlara hazırlık yayınlarından çok daha fazlasına imkân tanıyan temel liseler, eğitimde dönüştürücü görevi üstlenecektir.

        Birikim Eğitim Kurumları bünyesinde yeni açtığımız Birikim Temel Liseleri’nin de, tıpkı dershanelerimiz ve okullarımız gibi sektöründe yenilikçi, öncü, gözbebeği kurumlar olmasını hedefliyoruz.

        Lise Diplomanız da BİRİKİM’den

        Üniversiteye Hazırlık Eğitiminiz de...

NİÇİN BİRİKİM TEMEL LİSESİ?

         AKADEMİK GELİŞİM

        • Maksimum 24 kişilik sınıflar
        • Düzenli deneme sınavlarıyla üniversiteye hazırlık
        • Ödevsiz eğitim modeli (Ödev etütü çalışmalarıyla eve ödev bırakmayan eğitim modeli)
        • İnteraktif öğrenme sistemi (BirtekÖS)
        • Tam gün eğitim
        • Birikim Kurumsal Sistemi

 

         MANEVİ GELİŞİM

        • Seçmeli Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamber’in Hayatı, Temel Dini Bilgiler dersleri
        • Kişilik Gelişimi Programı
        • Adabımuaşeret Eğitimi
        • Kitap Okuma Grupları

 

         SOSYAL GELİŞİM

        • Geziler
        • Sosyal etkinlikler
        • Kariyer günleri
        • Seminer ve konferanslar
        • Eğitim kampları
        • Kulüpler